Kôň so zlatými zubami

Autor: Zuzana Dlugošová | 3.3.2016 o 19:24 | (upravené 3.3.2016 o 20:13) Karma článku: 3,35 | Prečítané:  465x

Tak nám postavili multifunkčné ihrisko. Hoci myslím, že to naše je skôr bi ako multi. Nič to za to, teš sa ľud!

Hovorí sa predsa "Darovanému koňovi na zuby nepozeraj". Ten náš má však zlaté zuby. A tak vypliešťam oči a otváram ústa, čo je to za zázračný dar.

Pán richtár nám vravia, koľkí budeme mať z toho koňa osoh. Škôlkári napríklad. Tí malí ľudia budú mať cestou na ihrisko za sebou poldňovú túru. Už sa stačí len vrátiť a športu zdar! Vyšportované. Dobre je to veru vymyslené.

Ďalej školáci. V podstate o nich platí to isté ako o ich menších spolupútnikoch, akurát to ihrisko majú ďalej. Takže vrámci 45-minútovej vyučovacej hodiny budú musieť pobehnúť. To im len prospeje, aj tak nemajú telocvičňu a hýbať sa musia. Takže deti i mládež máme vďaka ihrisku opatrenú.

Nespornou výhodou je malý počet obyvateľov obce a teda záujemcov o nášho koňa. Aspoň nebude tlačenica. zároveň má výbornú polohu, hneď vedľa veľkého futbalového ihriska. Môžu si naň futbalisti odskočiť keď sa im zunuje ozajstná pravá nefalšovaná tráva a zatúžia po umelej. Skok sem, skok tam a sú tam. Keby nepotrebovali kopačky, mohli by ísť v papučiach. Íííííhaháááá!

Koníka cifrovaného sme teda dostali a aj sme to patrične oslávili. O druhej poobede v pracovný deň. Veď treba vrchnosť pozvať, čo tam po porobenom národe. Mali sme mať tú česť privítať aj Najvyššieho. Ale on má vážnejšie starosti. Išiel nás chrániť a zachraňovať až na samotnú macedónsku hranicu ako správny hospodár. Kašmírové kabáty a drahé autá sme však predsa len mohli z diaľky obdivovať. Lepší poslanec Národnej rady ako nik. S ním to malo tú správnu vážnosť.

Ak sa niekto pýta, kde také kone so zlatými zubami rozdávajú tak verte či nie - hore na hrade. A náš koník je hodný len papierika so správnym číslom do škatuľky hodeného. Výhodné ako investícia v BMG.

Ale aby som dostatočne prejavila vďačnosť, ja obyvateľka obce bez telocvične pre deti a kanalizácie ale s dvoma ihriskami a dvoma Mikulášmi 6.12. mám pre vás, páni, nápad. Rovnako úžasný a prospešný. Úplne zadarmo. Rozdajte stúpacie železá tzv. mačky obyvateľom Žitného ostrova. Na podporu turizmu!  Zdar!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?