Valentínska kupónová pasca

Autor: Zuzana Dlugošová | 22.2.2016 o 16:56 | (upravené 22.2.2016 o 18:10) Karma článku: 5,65 | Prečítané:  580x

Bez mučenia sa priznávam, že som podľahla vábeniu hypermarketových sirén a kúpila manželovi valentínku. Kto si bez viny, hoď kameňom! 

Alebo radšej nie, mohla by som prísť k úrazu. Viem, že cieľová skupina v predaji plyšových srdiečkových vankúšov je pod dvadsať rokov. Napriek tomu som valentínku kúpila. Pre tých, čo majú výhrady, že láska sa má prejavovať vždy, nielen na Valentína, Kamila či Pankráca odkazujem, že sa snažím. A snažila som sa aj teraz. Upiekla som linecké koláčiky v tvare srdiečok a kúpila láskyplnú kartičku. A nie veru hocijakú. Valentínsku kupónovú knižku. Kupón na nekonečné bozky, kupón na spoločnú večeru, na raňajky do postele, na výlet, nákup či čokoľvek podľa želania. Keď to píšem, znie to čudne ale prisahám, že vtedy to bolo milé.

Až do chvíle, kým sa z manžela nevykľul manipulátor a z valentínky diabolský nástroj. Začalo to už večer. Keď mi predostrel prvých desať nápadov ako využije napríklad kartičku "Výlet, kam si budeš želať ", ešte som sa na neho ľúbezne usmievala lebo sa mi páčilo ako sa teší. S narastajúcim počtom nápadov som sa však menila na zaváranú kyslú uhorku, ktorá sa podáva k nedeľnému rezňu a zemiakovej kaši. Nešlo len o to, že tých nápadov bolo priveľa. Náš tatinko totiž prišiel na to, že toto je fajn spôsob, ako ma dokopať k akciám, ktoré som dlhodobo a tvrdošijne odmietala. Áno, výstup na Gerlach už bola len provokácia ale celý večer sa niesol v úplne inom duchu ako som predpokladala. Myslela som, že sa bude tak veľmi tešiť, že nakoniec dostanem tie raňajky do postele ja. Omyl. Miesto toho som čakala, čo ďalšie príde . Myslím, že je  telepat. Čítal všetky moje čierne myšlienky. 

Radosti však nebol koniec ani ďalšie dni. Ukázalo sa, že manžel je naozaj kreatívec. Využitie môjho darčeka doviedol k dokonalosti vetou: "Miláčik vymasíruješ ma alebo mám použiť kupón? ". A k tomu úsmev anjelička strážnička z obrazu v orechovej spálni mojej starej mamy. Bola som ako vysoká zver chytená do oka. Možnosť NIE nebola na sklade. Mala som len na výber či to spravím z lásky alebo sa náš vzťah stane obchodom s kupónmi. 

Bilancia po týždni. Manžel opatrený,  spokojný a usmiaty a stav kupónov na chladničke: PLNÝ POČET! Nech žije šťastné manželstvo. A Gerlachovský štít. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?