Žijeme v rozprávkovej krajine

Autor: Zuzana Dlugošová | 18.2.2016 o 20:02 | Karma článku: 5,01 | Prečítané:  762x

Zistila som to dnes doobeda cestou do hlavného mesta. Zrazu som mala pocit, že vzduch je presiaknutý šťastím. Endorfíny zaplavovali môj krvný obeh, moja boľavá chrbtica sa vyrovnávala, hlava sa hrdo dvíhala.

Spočiatku som nevedela identifikovať v čom spočíva ten pocit hrdosti a radosti. Premýšľala som či to bolo zdravými raňajkami alebo tým, že mimino na zadnom sedadle bolo chvíľku ticho a sladko spalo. Ale nie. Príčina bola iná.

Z každej strany sa na mňa usmievali politici. Tam kde ešte pred mesiacom stála šedivá a všedná reklama na nábytok či pracovné oblečenie bol zrazu usmiaty pán v obleku. To je niečo!  Niekto sa na mňa láskavo usmieval. A nielen to. Uisťoval. Že som v bezpečí a čakajú ma úžasné časy.

Pán Účtovník mi odkázal, že je na mojej strane. Super. V boji s daňovými úradmi sa mi jeho rady zídu. Ten Najvyšší ma oslovil s tým, že chráni nielen mňa ale celé Slovensko. Hneď som pokojnejšia v tomto pohnutom čase utečeneckých nájazdov na slovenské hranice. Pán Boris mi je dokonca ešte bližší. Tvrdí, že sme rodina!  Úplne nezištne. Má v sebe niečo z matky Terezy. Šuhajci z požehnaného hnutia zase ukazujú svoju nesebeckú tvár. Namiesto seba a svojich úprimne usmiatych tvárí skromne prepustili miesto na bilboarde matke a dieťaťu. Vyzerá skoro ako madona s jezuliatkom. Až na tú slovenskú zástavu. Musí byť predsa jasné, že ten krpec nie je kadejaký prišelec ale slováčisko. Dokonca nás niektorí ľudomilní učia cudzie jazyky celkom úplne totálne zdarma. Közös. Neviem síce čo to znamená ale isto niečo múdre keďže fičúr s pekne upravenými fúzmi sa tvári vážne a dôstojne. Ešte sú tu skokani. Neformálne ale dôrazne ubezpečujú, že makajú. Chvalabohu. Človek mal z krčmových rečí pocit, že politici na Slovensku sa ani do práce neobťažujú. Ale ja som vedela, že majú mozole. Chúdence. Určite by to chcelo ešte aspoň pár dní parlamentných prázdnin.

A viete čo je najlepšie?  Čaká nás skvelá budúcnosť. Nielen, že budeme v bezpečí v kruhu rodiny. Spoločne vybudujeme štát,  ktorý nám budú aj Švajčiari závidieť. Budeme mať vyššie príjmy a nižšie odvody a dane. Tak vravia páni v oblekoch.

Takže Slováci, radujme sa! Žijeme v úžasnej   krajine! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?