Popoluška je podozrivá osoba

Autor: Zuzana Dlugošová | 13.1.2016 o 21:02 | Karma článku: 7,74 | Prečítané:  714x

Mala by som vrátiť titul. Veru. Je to trápne ale neovládam "učivo" materskej školy. Neovládam rozprávky.

Nehovorím o mimoňoch, Dore,  Ane a Elze, Sofii či Štrekovi (pre neznalých to je Shrek v reči babkinho kmeňa). Hovorím o tisíc krát počutých, videných,  čítaných evergreenoch. Popoluška, Snehulienka,  Červená Čiapočka a ďalšie známe baby sú problém. Že aký? 

Zoberme si Popolušku. Prišla na ples na koni, na koči,  v tekvici alebo pešo?  Stretla sa s princom raz či trikrát? A mala šaty zlatom vyšívané,  červánkové či modré?  Nič okolo Popolušky nie je jednoznačné. Správa sa ako agent a zahmlieva.

Snehulienka tiež nie je čistá. Raz je vraj proti nej kráľovná a raz zasa čarodejnica. Čiapočka - mala čiapku či kapucňu?  A čo Maruška?  Kto, do kelu, je Soľný princ? Ako dieťaťu vysvetlím že tento chlapík raz existuje a raz nie? 

Osobitnou kategóriou je čert. Tento týpek úplne stratil autoritu. V časoch, keď najluxusnejšou cukrovinkou bola čokoláda Barila sme sa čerta báli. Toho v rozprávke, toho čo chodil s napitým Mikulášom po dedine aj toho z biblie. Teraz je to slaboch a mamonár. Odkiaľ to viem?  Od svojej trojročnej dcéry. Vraj "čert povie Ježiškovi prepáč a dostane darčeky ". Stal sa z neho prospechár. A dokonca kamarát detí. Opäť ma o tom presvedčila dcéra keď si vzala svoj plastový mobil a zavolala. "Haló? Čert? Príď si po maminku lebo ma neposlúcha " Akože čože? Ak si moje dieťatko nájde v puberte podobnú partiu mám sa na čo tešiť.

A prečo sa vlastne tak rozčuľujem?   Z dvoch dôvodov. Po prvé, ja, matka, pre dieťa najmúdrejšia osoba (samozrejme po tatinkovi) neovládam základné veci. A po druhé rozprávka na dobrú noc vďaka mojej neznalosti netrvá desať minút ale trištvrte hodinu. Pretože ma dcérka po každej vete musí opraviť a ešte ma stíha aj testovať. 

"Mami a aké má Popoluška šaty "?

"Modré "

"Nie! Predsa zlatom vyšívané nevieš?"

Tak som zase neprešla. Ako zúfalý unavený rodič teda volám po zavedení štandardov. Nech ten titul vracať nemusím.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?